ترون قربانی بعدی کمیسیون بورس آمریکا؟ جاستین سان تکذیب کرد

با بالا گرفتن شکایت کمیسیون بورس آمریکا (SEC) از ریپل، برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که تتر، چین لینک، بایننس کوین و ترون اهداف بعدی این کمیسیون برای تحریم و طرح دعوی قانونی هستند. این در حالی است که جاستین سان (Justin Sun)،‌ بنیان‌گذار ترون، قویاً این شایعات را رد می‌کند.
به گزارش کریپتونیوزفلش، جاستین سان در توییتر با اشاره به این شایعات، گفت هیچ‌گونه تحقیقات قضایی از جانب دولت چین یا ایالات متحده در ارتباط با ترون، بیت تورنت (BitTorrent)، بنیاد ترون، شخص او و شرکای ترون در جریان نیست.
سان در بیانیه خود از ترون به‌عنوان یک شبکه غیرمتمرکز با «۱۸ میلیون حساب» و «۲۷ نماینده ارشد» یاد می‌کند و می‌گوید که مدل حاکمیت و عملیاتی ترون به گونه‌ای است که هیچ نهاد یا شخصی نمی‌تواند کنترل شبکه را بر عهده بگیرد. او در تشریح صحبت‌های خود افزود:
نه بنیاد ترون و نه هیچ یک از مدیران (از جمله خودم) و نه هیچ یک از اعتبارسنج‌ها نمی‌تواند کنترل شبکه را به دست بگیرد و بگوید چه کسی از شبکه استفاده کند یا چطور توکن‌ها معامله شوند. بنیاد ترون [تنها] یکی از مشارکت‌کنندگان در شبکه است.
سان در ادامه اعلام کرد که هیچ شبکه متمرکز یا یک نقطه‌ضعف مشخص در شبکه وجود ندارد که یک نفر با استفاده از آن بتواند سیستم را با اختلال مواجه کند. به‌گفته بسیاری، این صحبت‌های سان ممکن است پاسخی به گفته‌های آدام کوچران (Adam Cochran) باشد.
طبق گفته کوچران، از مدیران ارشد سینیان (Cenneamhain)، این احتمال وجود دارد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از ترون به‌دلیل همکاری با دو شرکت آمریکاییِ بیت تورنت و پولونیکس (Polonix) شکایت کند. کوچران ادعا می‌کند که پس از سرمایه‌گذاری سان در پولونیکس، محصولاتی عرضه شده‌اند که امکان معاملات با اهرم و واریز و برداشت‌های بیشتر از ۱۰,۰۰۰ دلار را ممکن می‌کرده است. به‌علاوه، صرافی پولونیکس طیف گسترده‌ای از توکن‌های مبتنی بر TRC20‌ را هم به پلتفرم خود اضافه کرده است.
کوچران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت که بخش عمده‌ای از فعالیت‌های بیت تورنت هنوز در سانفرانسیسکو انجام می‌شود. او همچنین گفت که سان به‌صورت مکرر به آمریکا و مقر بیت تورنت در این کشور سفر می‌کند؛ از همین رو، اگر ثابت شود که پولونیکس کاربرانی در آمریکا دارد، مقامات این کشور می‌توانند از همان روشی که برای مقابله با صرافی بیتمکس (BitMEX) استفاده کردند، برای پولونیکس هم استفاده کنند. کوچران در این باره گفت:
مشخص نیست که دقیقاً چه تحقیقات [قضایی] در جریان است، اما بر اساس برخی از شایعات و اطلاعاتی که مطرح شد، منطقی است که ترون بیش از حدی که فکرش را می‌کنند، در رادار قانون‌گذاران قرار گیرند.
نباید فراموش کرد که کوچران با این ادعاها محافظه‌کارانه برخورد کرده است. او در بخشی از صحبت‌های خود گفت که این ادعا همچنان نیازمند مدارک محکم برای تحقیق قضایی هستند. کوچران معتقد است که هیچ نقطه مشترکی برای مقایسه پرونده ریپل و ترون وجود ندارد.
جاستین سان در پاسخ به صحبت‌های کوچران اعلام کرده است که تلاش‌ها برای محدودسازی اخبار اشتباه بیشتر شود. او در ادامه خاطرنشان کرد که از لزوم ارائه پاسخ به سؤالات «مهم» آگاه هست و قول داد که تا حد ممکن شفاف باشد.