رمز ارز ملی اوکراین روی بلاک چین استلار عرضه خواهد شد

رمز ارز ملی اوکراین روی بلاک چین استلار عرضه خواهد شد – رمز ارز

اخبار آلت‌ کوین‌ها

دولت اوکراین دیروز اعلام کرد که در نظر دارد با بهره‌گیری از بلاک چین استلار، پلتفرمی برای رمز ارز ملی خود بسازد.
به گزارش کوین تلگراف، وزارت تحول دیجیتال اوکراین، روز دوشنبه اعلام کرد که یادداشت تفاهمی با بنیاد توسعه استلار (SDF) به امضا رسانده است تا با استفاده از آن، یک اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال برای رمز ارز ملی خود بسازد.
بانک مرکزی اوکراین از سال ۲۰۱۷ پژوهش‌های خود در حوزه ارزهای دیجیتال ملی را آغاز کرده است. اولکساندر بورنیاکوف (Oleksandr Bornyakov)، معاون وزارت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال اوکراین اعلام کرده است که توسعه رمز ارز ملی این کشور بر پایه همکاری‌های این کشور و استلار صورت خواهد گرفت. او در بیانیه‌ای نوشت:
وزارت تحول دیجیتال بر روی ایجاد یک محیط قانونی به‌منظور توسعه دارایی‌های مجازی اوکراین کار می‌کند. بر این باور هستیم که همکاری با بنیاد توسعه استلار به توسعه صنعت دارایی‌های مجازی کشور و استفاده از آن در اکوسیستم مالی جهانی کمک می‌کند.
جد مکالب (Jed McCaleb)، هم‌بنیان‌گذار ریپل، سال ۲۰۱۴ نهاد غیر انتفاعی استلار و رمز ارز استلار را ایجاد کرد. ماه گذشته هم اعلام شد که بانک BVDH‌ آلمان از استلار برای عرضه استیبل کوین خود استفاده خواهد کرد. این در حالی است که نهاد قانون‌گذاری مالی آلمان، بافین (BaFIN)، عرضه اوراق قرضه توکن‌سازی‌شده روی این پلتفرم را تأیید کرده است.
دنل دیکسون (Denelle Dixon)، مدیرعامل بنیاد توسعه استلار، اعلام کرد که همکاری با دولت اوکراین و دیگر نهادهای ذی‌نفع، به‌منظور دیجیتال‌سازی واحد پول ملی این کشور (گریونا) خواهد بود که از ماه جاری میلادی عرضه می‌شود. دیکسون در این باره گفت:
مدت‌هاست با دولت‌های و نهادهای مختلف در سرتاسر جهان در ارتباط جنبه‌های اساسی عرضه ارزهای دیجیتال ملی در حال مذاکره هستیم. نباید فراموش کنیم که بسیاری از آنها، اگر نگوییم همه آنها، شرکت‌های حوزه فناوری نیستند و مخاطبان بسیاری دارند که وظیفه پشتیبانی از آنها را بر عهده دارند. از همین رو، همکاری‌های عمومی و خصوصی برای انجام درست این کارها ضروری است.
ساختمان بانک مرکزی اوکراین
بانک مرکزی اوکراین در سال ۲۰۱۹ هم اعلام کرده بود که از نسخه خصوصی بلاک چین استلار در برنامه آزمایشی سال ۲۰۱۹ خود در ارتباط با گریونای دیجیتال استفاده کرده بود.
جیسیون چلیپالا (Jason Chlipala)، مدیر اجرایی استلار، در اظهارنظری با اشاره به مکانیزم اجماع استلار گفت که این مکانیزم اطمینانی به مشتریان ارائه می‌کند که در بلاک چین‌های دیگر نظیر آن را ندیده‌ایم. او در این باره گفت:
مکانیزم اجماع استلار برای یک بانک مرکزی مناسب است و به‌نوعی بازتابی از ارتباط مطمئنی است که در نهایت یک رأی قابل‌توجه در پروتکل اجماع در اختیار آنها قرار می‌دهد.

موردی یافت نشد.

wpDiscuzدیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدxInsertComment Author Info