قیمت گوشت امروز 5 تیر 1402/ قیمت دام زنده کاهش یافت – نسیم خبر

به گزارش نسیم خبر، قیمت گوشت در بازار تره‌بار و فروشگاههای زنجیره‌ای در مقایسه با روز گذشته تغییر چندانی نداشته است ولی در روزهای آینده به دلیل عید قربان قیمت گوشت تغییر خواهد کرد.
قیمت گوشت قرمز در پنجم تیر ۱۴۰۲ به شرح زیر است:
راسته با استخوان گوسفندی
۳۲۰,۰۰۰ران کامل ممتاز گوسفندی
۴۱۰,۰۰۰کف دست گوسفندی با ماهیچه
۳۵۵,۰۰۰ران پاک کرده گوساله
۳۷۵,۰۰۰سر دست پاک کرده گوساله
۲۹۰,۰۰۰گردن گوسفندی
۲۸۰,۰۰۰قلوگاه گوساله
۱۹۵,۰۰۰گردن گوساله
۱۹۰,۰۰۰قلم گوساله
۱۱۵,۰۰۰سردست گوسفندی
۳۸۰,۰۰۰ماهیچه گوساله
۳۷۰.۰۰۰
دمبالیچه گوسفندی
۲۵۰.۰۰۰نیم شقه سردست گوسفند
۳۶۵.۰۰۰
شقه لاشه گوسفندی
۳۷۰,۰۰۰نیم شقه ران گوسفندی
۳۹۰,۰۰۰
قیمت دام زنده کاهش یافت
رئیس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه قیمت دام زنده از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰ هزار تومان کاهش داشته است، گفت: اکنون با توجه به نزدیکی به عید سعید قربان به طور میانگین قیمت هر کیلوگرم دام زنده درجه به ۱۳۰ تا ۱۶۰ هزار تومان رسیده و افزایش قیمت چندانی نداشته است و بعد از این ایام کاهشی خواهد شد.
منصور پوریان در خصوص وضعیت بازار دام زنده و گوشت قرمز، افزود: حتی اگر برای عید سعید قربان قیمت دام زنده اندکی افزایش یابد، به طور قطع بعد از این ایام قیمت‌ها کاهشی می‌شود، زیرا با کاهش تقاضا روبرو هستیم.
]]>رییس شورای تامین دام کشور اظهار داشت: با وجود اینکه اکنون کشور با مازاد تولید دام زنده و عرضه دام روبرو است، اما همچنان قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی بین ۳۳۰ تا ۳۵۰ هزار تومان و لاشه گوساله بین ۲۵۰ تا ۲۷۰ هزارتومان به فروش می‌رسد.
وی تصریح کرد: اکنون با توجه به میزان افزایش واردات گوشت قرمز و مازاد دام زنده گوسفندی و گوساله در کشور، روند قیمت‌ها در بازار ثابت است، اما با توجه به نزدیکی ایام سعید قربان و با افزایش تقاضا ممکن است شاهد تغییراتی باشیم که مقطعی خواهد بود.
پوریان گفت: شرکت پشتیبانی امور دام تهران هر کیلوگرم لاشه گوسفندی را از دامداران ۳۵۳ هزار تومان خرید می‌کند، اما با قیمت کیلویی ۲۶۶ هزار تومان به شرکت‌های بسته‌بندی و قصابی‌ها می‌فروشد که این امر در حمایت از مصرف‌کنندگان است.

رییس شورای تامین دام کشور با تاکید بر اینکه دامداران و دامپروران با مشکل جدی کمبود نقدینگی برای دامپروری در نیمه دوم مردادماه امسال روبرو هستند، اظهار داشت: در صورتی که صادرات ۴۰۰ هزار راس دام مازاد انجام شود تولیدکنندگان می‌توانند با تامین نقدینگی تولید را ادامه بدهند.
به گفته وی، در اواخر سال ۱۴۰۱ قیمت هر کیلوگرم دام زنده ۱۸۰ هزار تومان بود که از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت دام زنده به‌تدریج حدود ۳۰ هزار تومان کاهش داشته است.
]]>منبع: تحلیل بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *